Být HOOPER je cool!

Příspěvek létající lékárnice Jolči Vyhnálkové


Jsi mladý čerstvý magistr plný elánu a chuti po dobrodružství? Doma ti ještě děti nepláčou a rád poznáváš nová místa a lidi? Chceš si úžasně vydělat, užívat firemního auta a svobody? Pojď dělat hoopera!

Soukromá lékárna nebo řetězec?

Přibližně před rokem a čtvrt jsem nastoupila do Dr.Max na pozici létající lékárník, neboli hooper. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dělat v řetězci, či v soukromé lékárně, dokonce jsem ani neměla jasno, v jakém městě. Žádné velké závazky mě na jednom místě nedržely, a proto jsem si řekla, že do toho půjdu.

Na začátku mě přiřadili do jedné lékárny na adaptační období, které trvalo cca měsíc. Za tu dobu jsem poznávala široký sortiment vlastní značky, a hlavně jsem se snažila pochytit co nejvíc z expedic od svých kolegů. Ptala jsem se na cokoliv, co mi nebylo alespoň trochu jasné. Člověk se učí celý život. Nemusíte mít strach, že vás hned hodí do vody někam na druhou stranu republiky, kde budete na lékárně sami, a řeknou „plav“. Tak to fakt nechodí. 🙂

Létání v praxi

Starají se o vás báječní lidé z vedení. Dáte jim do půlky daného měsíce vědět, které dny v následujícím měsíci potřebujete mít volno nebo čerpat dovolenou. Na zbývající dny vám naplánují směny. Už toto je velká výhoda. Když jste totiž stálí zaměstnanci jedné lékárny, většinou je volno potřeba hlásit měsíce, někdy až půl roku dopředu. Rozpis služeb kolegové sestavují rozumně, není to tak, že byste byli jeden den v Chebu, další v Ostravě a třetí třeba v Praze.

Služby, které máte víc dní po sobě, bývají v jedné lékárně nebo v rámci oblasti, kdy přejezdy nejsou nikterak časově náročné a dají se v pohodě zvládat. Čili v jednom měsíci můžete být i na opačných stranách ČR, ale vždy v určitých úsecích, mezi nimiž máte dostatek volných dní. Vše je o domluvě a všechno se dá nějak zařídit, to je důležité mít na paměti. 🙂

Řízení vám nevadí? Super.

Firemní auto patří určitě mezi ty hlavní benefity. Pracovní cesty vám firma samozřejmě proplácí. Tankujete na benzinkách Shell s pomocí firemní Shell karty, takže na své peníze nesaháte vůbec. Auto můžete bez problémů využívat k soukromým účelům, a jezdit s ním tedy i na dovolenou. Vedete si tzv. „knihu jízd“, kam cesty zapisujete, a na konci měsíce ji nahráváte do systému. Většinou dostanete nové nebo téměř nové auto s minimálním nájezdem, takže vše šlape parádně a řízení je opravdová radost!

Já osobně jsem s prací na pozici hoopera nadmíru spokojená, jinak bych tento příspěvek ani nemohla napsat. Někdy to „létání“ může být náročnější např. z hlediska zmíněných přejezdů, ale kdo alespoň trochu rád řídí, nebude mít problém. Je to vykoupeno řadou pěkných benefitů. Baví mě na tom ta svoboda, poznávání nových míst, lidí na lékárnách, klientů, mravů, zvyků, nářečí… I při tom řízení se dá dělat spousta věcí, můžete se zabavit posloucháním různých podcastů, audioknížek, hudby nebo si jen tak pobýt ve svých vlastních myšlenkách. Kdy jindy máte tolik času (hodin) pro sebe, že můžete jen sedět – i když za volantem – a popřemýšlet si? 🙂

Bydlení si vždycky vyberu raz dva.

Ubytování samozřejmě také platí Dr.Max. Vypadá to tak, že si sama zarezervuji nocleh v nějakém hotelu či penzionku, zaplatím a na konci měsíce pošlu faktury do účtárny. Peníze za ubytování posílají téměř obratem zpátky na váš účet. Můžete také čerpat firemní zálohu 10 000 Kč, a nesahat tak do svých peněz vůbec. Cena musí být do určité částky za noc, ale vždy jsem se do tohoto limitu v pohodě vešla, většinou i se snídaní.

V lékárnách napříč republikou se vyznáte.

Systém zaskladňování léčiv je totiž ve všech lékárnách stejný. Vše jde podle abecedního uspořádání, tudíž se v tom nádherně orientujeme. Nemusíte mít obavy, že tam budete létat jak lesní včely. 🙂 A kdyby náhodou ano, vždy je po ruce někdo domácí z dané lékárny, koho se zeptáte a on vám milerád vysvětlí, co potřebujete. Personál bývá vstřícný a milý, přece jen jsou rádi, že jim tam jedete vypomoct. Podíváme-li se do oficíny, vystavení v lékárnách se nijak výrazně neliší, je jen potřeba se zorientovat v řazení regálů. Po krátkém čase se naučíte rozkoukávat a instinktivně chodit do šuplíků pro věci, že si budete připadat všude jako doma. 🙂 Díky této pozici navíc získáte hromadu užitečných zkušeností, které byste např. prací jen na jedné lékárně získávali rozhodně mnohem delší dobu.

No a závěrem – plat je luxusní. Máte vyšší základ než „domácí“ lékárníci a také příplatky za delší cesty udělají dost. Takže je to možnost, jak si hezky po škole vydělat, ať už na bydlení, cestování, záliby, či si peníze spořit nebo někam zainvestovat. Takže za mě je hooper zatím top!

Létání zdar!

S pozdravem Jolana Vyhnálková


Zaujala vás práce Jolči? Pojďte létat s námi.